Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων αποφοίτων των τμημάτων μαθητείας

Επανέναρξη Προγράμματος Μαθητείας

Ξεκινάνε από την Δευτέρα 18/05/2020  οι εκπαιδευόμενοι στο πρόγραμμα Μαθητεία του Κέντρου μας στους Εργοδότες και στο κανονικό τους ωράριο.

Τα εργαστηριακά μαθήματα ξεκινούν την Τρίτη 19/05/2020.

Σε αναμονή ιδιαίτερων οδηγιών από το ΥΠΑΙΘ για τη λειτουργία του προγράμματος ισχύουν τα παρακάτω:

• Πλένουμε συχνά τα χέρια.
  • Αποφεύγουμε να ακουμπάμε το πρόσωπο με τα χέρια μας.
  • Κρατάμε, όσο το δυνατόν, αποστάσεις.
  • Αποφεύγουμε, κατά το δυνατόν, την χρήση κοινών αντικειμένων.
  • Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική στα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς.
  • Ακολουθούμε τους κανονισμούς Υγιεινής και Ασφάλειας της Επιχείρησης στην οποία απασχολούμαστε.

Μαθητεία Δ Φάση

Το 6ο ΕΚ Αθήνας υποστηρίζει την υλοποίηση του προγράμματος ΜΑΘΗΤΕΙΑ, Δ φάση με έναρξη το Οκτώβριο. Η εκπαίδευση θα γίνεται κάθε Τρίτη στα αντίστοιχα εργαστήρια. Οι ειδικότητες που υποστηρίζονται φέτος:

• Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων του 1ου ΕΠΑΛ Γαλατσίου
  • Νοσηλευτικής του 2ου ΕΠΑΛ Γαλατσίου